OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

Wchodzimy dziś w liturgiczny okres Adwentu. Jest to czas, w którym chcemy przygotować nasze serca na powtórne przyjście Pana oraz na głębokie przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego. Mamy na to niewiele czasu, bo już dokładnie za trzy tygodnie zasiądziemy przy wigilijnym stole. Dlatego tym wymowniej brzmi Chrystusowe wezwanie z dzisiejszej Ewangelii: „Czuwajcie”. Rozpocznijmy nasze czuwanie od dzisiejszej Mszy Świętej i dziękczynnej adoracji Najświętszego Sakramentu za V Synod Diecezji Tarnowskiej.
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
Na pierwsze roraty zapraszamy w poniedziałek o g. 17.00. Roraty w dni powszednie Adwentu będą: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Na roraty przychodzimy z lampionami. Dzieci uczestniczące w roratach codziennie otrzymają obrazek na planszę.
Msza św. z udziałem członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie celebrowana w poniedziałek o g. 17.00 Po Mszy ś. spotkanie formacyjne.
Spotkanie ze Św. Mikołajem dla LSO i DSM i grupy młodzieżowej będzie w kościele w środę po Mszy świętej wieczornej
Roraty i nabożeństwo misyjne, z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ze składką na misje będą w I środę , a Roraty i nabożeństwo w intencji powołań w I czwartek o 17.00.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP będziemy przeżywać w piątek. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 12.00, 17.00 i w Kipsznej o g. 16.00. Chociaż dla wielu jest to dzień pracy, to jednak nie rezygnujmy w tym dniu z udziału we Mszy św. Młodzież klas siódmych i ósmych z rodzicami zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o g. 17.00.
Msza św. w int. VIII róży Kobiet św. Barbary będzie celebrowana w przyszło ą niedzielę o godzinie 7.00. Po niej nabożeństwo stanowe dla mężczyzny. Składka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.
Kiermasz świąteczny ozdób, kartek świątecznych, stroików i innych dekoracji przygotowanych przez DSM odbędzie się po każdej mszy św. w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do wsparcia DSM.
Spotkanie wigilijne dla seniorów, osób samotnych, chorych odbędzie się w niedzielę 17 grudnia po Mszy św. o g.12.00 na plebanii. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia przyjmujemy do środy 13 grudnia.
Zachęcamy do tworzenia grup kolędników misyjnych. Zgłoszenia grup wraz z opiekunem prosimy kierować do pań: Małgorzaty Ciepieli, Sylwii Muchy, Renaty Tabiś, Sylwii Zięby i Marty Ćwiklik do dnia 10 grudnia. O pomoc w organizacji grup kolędniczych w swoich rejonach prosimy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a także do katechetów świeckich.
Dzisiaj po Mszach świętych młodzież będzie rozprowadzać wigilijne świece Caritas. Ofiara za świecę wynosi 9 zł. Zachęcamy też do nabywania opłatków wigilijnych. Mieszkańcy Ciężkowic i Kąśnej nabywają opłatki u siostry Barbary, a mieszkańcy pozostałych miejscowości u organisty. Składając ofiarę za opłatki doceńmy ich gorliwą służbę w naszym Sanktuarium.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Ostruszy za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy należące do naszej parafii rodziny z Rzepiennika Strzyżewskiego.