Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX – Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość św. Jana Pawła II patrona Małopolski i rozpoczynamy Tydzień Misyjny, pod hasłem: „Misje sercem Kościoła” W Ewangelii usłyszymy pytanie Jezusa: „Czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci”.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie p. Tomasza Felczyńskiego – zelatora diecezjalnego Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, który na zakończenie Eucharystii zapozna nas z działalnością Stowarzyszenia. którego  dewizą jest cześć, miłość i wynagrodzenie Sercu Jezusa. Członkowie Arcybractwa codziennie w wybranej przez siebie godzinie odpowiadają miłością na miłość Bożego Serca. Pragniemy, aby ta grupa modlitewna powstała również w naszej parafii.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na fundusz papieski wspierający misje.

W liturgii Kościoła przypada: w sobotę święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.

Dzisiaj w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św., a także przystępujących do Komunii św.

Także dzisiaj w bramie przy wejściu do sali teatralnej członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą rozprowadzać znicze. Zachęcamy do wsparcia tej akcji, z której dochód przeznaczony jest na cele statutowe Stowarzyszenia. Akcja rozprowadzania zniczy będzie też prowadzona od najbliższego piątku do Uroczystości Wszystkich Świętych.

XXII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja odbędzie się w sobotę w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Rozpoczęciem spotkania będzie Msza św. o godz. 10.00. Zapisy na wyjazd przyjmujemy do wtorku. Program spotkania jest wywieszony w gablocie.

Wypominki w intencji wiernych zmarłych można zamawiać w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Wypominki listopadowe będą czytane w dni powszednie listopada codziennie przed Mszą św. wieczorną, a wypominki roczne w niedziele przed Mszą św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Ostruszy za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z Ostruszy nr 84-92. po mszy wieczornej w poniedziałek