OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, a także Dzień Modlitw o Trzeźwość.  W Ewangelii usłyszymy przypowieść o robotnikach w winnicy. Winnicą jest Kościół, do którego Bóg wzywa ludzi w różnym czasie, aby wszystkich obdarować jednakową zapłatą — zbawieniem. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w środę św. Wincentego a’Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela, w sobotę św. Hieronima.

VI Okręgowa Piesza Pielgrzymka Młodych na Jamną odbędzie się w sobotę. Rozpoczęciem pielgrzymki będzie Msza św. celebrowana w naszym Sanktuarium o godz.10:00. O godz.15:00 w kościele na Jamnej pielgrzymi odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po Koronce grill i zabawy przy grillu. Serdecznie zapraszamy wszystką młodzież na pielgrzymi szlak. W gablocie jest wywieszony plakat stworzony na tę okazję.

Diecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców i katechetów do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku odbędzie się w sobotę 7 października. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych nastąpi w przyszłą niedzielę. Na nabożeństwo różańcowe z uroczystą procesją do pięciu ołtarzy zapraszamy w przyszłą niedzielę o g. 15.00.

Msza Święta w intencji XI Róży Kobiet św. Teresy od Dzieciątka Jezus będzie w przyszłą niedzielę o godz. 7.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Dziś rozpoczęła się akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Specjalny pojemnik na te przedmioty znajduje się przy bocznym wejściu do naszego kościoła. Akcja przewidziana jest do końca października 2023r.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Ostruszy za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z Ostruszy nr .46A – 53.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszła do wieczności śp. Jolanta Madej z Kąśnej Dolnej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g. 14.00. Zmarłą parafiankę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.