Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Pośród nas obecny jest Pan Jezus. W Ewangelii usłyszymy Jego słowa: «Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy”. Także dzisiaj w Markowej ma miejsce beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów. oraz ich siedmiorga dzieci. Wszyscy ponieśli śmierć z rąk niemieckiego okupanta24 marca 1944r.poniewaz w swoim domu dali schronienie ośmiu Żydom. Przez pośrednictwo świętych męczenników módlmy się za nasze rodziny prosząc o mocną wiarę i ofiarną miłość.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby naszego Kościoła.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek Najświętszego Imienia Maryi, w środę św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego w piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. na którą  w ramach comiesięcznej celebracji zapraszamy również młodzież klas ósmych z rodzicami będą sprawowane w środę o g. 18:00.

W czwartek z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o g. 17:30.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Także w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Ostruszy za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z Ostruszy nr 30 -35. W poniedziałek po mszy św. wieczornej pierwsze sprzątanie.

Dzisiaj „Gość Niedzielny” w objętości 100 stron na jubileusz stulecia. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników na 2024 r.