OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA – 23.04.2023 r.

 

Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski wypadająca w tym roku w dzisiejszą niedzielę będzie obchodzona jutro, w poniedziałek (24 kwietnia). Także w tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

W przypadające we wtorek święto św. Marka będziemy się modlić o błogosławieństwo w pracach rolnych. W tej intencji po Mszy św. wieczornej będzie procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.

Msza św. od Burmistrza Gminy Ciężkowice, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach wraz z Radnymi, z udziałem Grona Pedagogicznego, uczniów i Rodziców Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Ciężkowicach z okazji DNIA PATRONA, a także jako wyraz obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II, będzie celebrowana w środę o g. 9.00.

Msza św. dla maturzystów z okazji zakończenia szkoły będzie sprawowana w piątek o g. 8.00.

Rocznica przystąpienia do I Komunii św. dzieci z klas IV będzie celebrowana w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. Próba dzieci oraz spowiedź będzie w piątek o godz. 17.00.

Pierwsze nabożeństwo majowe będzie w przyszłą niedzielę o g. 15.30. Nabożeństwa majowe będą w niedziele o g. 15.30, a w dni powszednie o g. 17.30.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 16.00. W czasie spotkania odbędą się wybory kandydata do Rady Duszpasterskiej Diecezji Tarnowskiej.

Oaza parafialna dla dzieci będzie zorganizowana w Piwnicznej Zdroju w dniach 17 do 21 lipiec. Koszt oazy 700 zł. Zapisy do 15 maja wraz z wpłatą połowy kosztów. Podczas oazy czas dla Boga i człowieka. Zapisy u ks. Grzegorza.

Członkowie Caritas przeprowadzą zbiórkę na pomoc dla rodziny z Kąśnej, która w dniu 17 kwietnia 2023 r. w wyniku pożaru straciła cały dorobek życia. Zbiórka do puszek odbędzie się w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 83-85b.