OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r.

Drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będziemy przeżywać w poniedziałek. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego będzie w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o g. 7.00, a w pozostałe dni o g. 18.00.
Bierzmowanie młodzieży klas ósmych będzie w naszym sanktuarium we wtorek o g. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli biskup Leszek Leszkiewicz. W czasie Eucharystii będą zbierane ofiary na fundację im. Abp Jerzego Ablewicza, która wspiera uczącą się młodzież z ubogich rodzin.
Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w najbliższy piątek i będzie się odbywał przez pięć tygodni w piątki i soboty po Mszy św. wieczornej. Zapisy na kurs przyjmujemy w kancelarii.
Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy brali czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy siostrze Barbarze i tym, którzy jej pomagali za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękujemy rodzicom i młodzieży bierzmowanej oraz wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy we wtorek rodziców młodzieży bierzmowanej, a w sobotę kolejne rodziny z Bogoniowic 75-77.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodniki katolickie możemy nabywać przy bocznym wejściu do naszego kościoła.
Z okazji świąt Zmartwychwstania życzymy wam, aby tajemnica Wielkiej Nocy była czasem błogosławionym dla was i waszych rodzin, a także źródłem radości i refleksji nad tajemnicą Życia i Śmierci.
Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Dawid Szczerba z Ostruszy. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu Miłosierdziu.