OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022 r.

Gromadzimy się wokół Chrystusa, aby wyrazić to, że należymy do Niego i chcemy iść Jego drogą. Jezus pragnie nam udzielić darów, które pomogą nam odważnie podjąć zadanie bycia Jego uczniem. Daje nam swoje słowo, byśmy zdobyli mądrość serca. Chce nas nakarmić swoim Ciałem, abyśmy mieli siłę iść za Nim. Przyjmijmy te Chrystusowe dary z otwartymi sercami.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej będzie sprawowana w poniedziałek o g. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne spotkanie wszystkich członków oraz rodziny i osoby chętne do włączenia się w działalność katolickich organizacji działających w naszej parafii.

Msza św. i nabożeństwo misyjne z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców będzie sprawowana w środę o g. 18.00. Z racji pierwszej środy miesiąca w czasie Mszy św. będzie składka na misje.

Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji tarnowskiej będziemy przeżywać w czwartek. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego o g. 6.30, 7.00, 18.00.

Spotkanie KSM w piątek po Mszy św. wieczornej.

Dzień Skupienia dla członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej odbędzie się w naszym sanktuarium w sobotę. Rozpoczęcie Mszą świętą o g. 9.00. Do uczestnictwa we Mszy św. zapraszamy wszystkich parafian.

Msza św. w int. 3 Róży Mężczyzn św. Jana zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g.7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla mężczyzn. Składka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostry Służebniczki z Dębicy, które w ramach Tygodnia Wychowania podzielą się słowem o ich misji wychowania przez ochranianie dzieci i młodzieży. Siostry będą rozprowadzać książki i inne materiały dotyczące wychowania i będą prosić o wsparcie ich misji i pomocy rodzinom w chrześcijańskim wychowaniu.

Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Stawiska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Stromej, Szczytowej i Tarnowskiej 2-19.

Z naszej wspólnoty do wieczności przeszła śp. Janina Motyka z ul. Tysiąclecia, której pogrzeb będzie dziś o godz. 14.00. Zmarłą parafiankę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.