OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022 r.

Codzienne życie często nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy przywiązani do rzeczy tego świata. A dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że tylko ten człowiek może być szczęśliwy, który porzuci wszystko dla Jezusa i pójdzie za Nim. Musimy odrzucić wszystko to, co przesłania nam Jezusa i od Niego oddziela, a pozwolić się prowadzić w życiu Duchowi Świętemu, to wtedy osiągniemy wolność. Prośmy też w dzisiejszą niedzielę synodalną o to, byśmy byli zawsze dobrym przykładem, pociągającym innych ku dobremu.

 

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła będziemy przeżywać w środę. W tym dniu Msze św. będą celebrowane o g. 7.00, 9.00. 10.30, 18.00, w Kipsznej o g. 8.00, a składka będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lipca. Msze św. w pierwszy piątek o g. 7.00, 15.00, 18.00, w Kipsznej o g. 16.30. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź w I piątek o g. 14.00.

 

Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej przypada w sobotę. Program odpustu w Tuchowie jest wywieszony w gablocie.

 

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi będą sprawowane w pierwszą sobotę o g. 7.00.

 

W przyszłą niedzielę kazania na Mszach św. będzie głosił nasz rodak ks. Przemysław Podobiński – misjonarz w Brazylii. Ofiarą do puszek możemy wspomóc jego misję. Prymaria w przyszłą niedzielę będzie sprawowana. w int. 6 Róży Kobiet św. Marii Magdaleny, a po niej  będzie nabożeństwo stanowe dla kobiet. Składka w przyszłą niedzielę będzie na cele diecezjalne.

 

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Spacerowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z ul. Spacerowej nr 56a – 81.

 

Zamówione Msze św. o bł. Boże dla mieszkańców osiedla Łuczkiewiczów będą sprawowane 8, 9, 10 września, dla mieszkańców ul. Cieszki 19 września, dla mieszkańców ul. Grunwaldzkiej 20 września, dla mieszkańców ul. Krynickiej 22 września. Wszystkie Msze św. będą odprawione o godzinie 18.00.