OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24.10.2021 r.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Spotkanie Jezusa ma swój najpełniejszy wyraz podczas sprawowanej Mszy Świętej. Spotykamy Jezusa w osobie kapłana, we wspólnocie wiernych, w Słowie Bożym i pod postaciami chleba i wina. Prośmy, aby dzisiejsze spotkanie z Jezusem wpłynęło na zmianę naszego życia.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Prałata dr Krzysztofa Czermaka – Wikariusza Biskupiego do spraw misji, który wygłosi homilię. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na fundusz papieski wspierający misjonarzy i misje.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dziś o g. 15:00, a o g. 15:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie w piątek od g. 16:00-17:30, oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:30 i od 16:00-17:30. Spowiedź w Kipsznej w sobotę o g. 9:00.  Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem stanąć nad grobami swych bliskich, a w dniach 1-8 listopada codziennie za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą zyskać odpust zupełny.

Wypominki za zmarłych można zamawiać w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Wypominki listopadowe będą czytane w dni powszednie listopada codziennie przed Mszą św. wieczorną, a roczne w niedziele przed Mszami św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00.

Dziękujemy kolejnym sześciu rodzinom za ofiary złożone w kopertach na modernizację zegara na wieży naszego kościoła. Kwota złożonych w ofiar wynosi 1000 zł. i 500 euro. W minionym tygodniu wykonano nowe nagłośnienie na zewnątrz naszego kościoła, a w listopadzie firma Rduch przystąpi do prac związanych z remontem zegara na wieży kościoła. Szacowany koszt remontu wyniesie ok. 35 tys. zł.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Kolejowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy pozostałe rodziny z ul. Kolejowej nr 32-52.

Terminarz intencji pogrzebowych, które zostaną odprawione w Jerozolimie  przez Ojców Franciszkanów są wywieszone w gablocie.

Z naszej wspólnoty przeszła do wieczności śp. Helena Piotrowska z ul. Kolejowej. Zmarłą parafiankę polecajmy Bożemu miłosierdziu.