Ogłoszenia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.08.2025 R
1. Jezus Chrystus, nasz Mistrz, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala, gromadzi nas w kolejną niedzielę sierpnia na Mszy Świętej – szczególnej uczcie, by nas umocnić swym słowem i Ciałem. Otwórzmy się na Jego działanie, byśmy dzięki eucharystycznemu spotkaniu mogli z nową mocą i wytrwałością podjąć wyzwania codzienności.
Bóg zapłać za składane dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła.
2. Dziękujemy pielgrzymom, którzy w środę udali się pieszo do Bruśnika, a szczególnie strażakom i funkcjonariuszom Policji kierującym ruchem oraz wszystkim posługującym w czasie pielgrzymki.
3. W tym tygodniu:
- środa – wspomnienie św. Bernarda. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00.
- czwartek – wspomnienie św. Piusa X.
- piątek – wspomnienie św. Najświętszej Maryi Panny Królowej. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
- niedziela – Msza św. dziękczynna w dniu dożynek gminnych o 13.30. Odpust w Gromniku i Jastrzębi.
4. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny z Bogoniowic – nr. 40-43.
5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
6. Dziś rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zachęcamy do modlitwy i łączności z pielgrzymką za pośrednictwem diecezjalnych mediów.
7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Kotul (z ul. Kolejowej) i Kazimierz Gurba (zamieszkały ostatnio w naszej parafii; pogrzeb odbędzie się we wtorek, o 15.00, w Jastrzębi).
8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i bezpiecznych wakacji.