Ogłoszenia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.02.2026 R.
1. Gromadzimy się dziś, aby odkryć głębszy sens Bożego Prawa. Jezus mówi w Kazaniu na górze: „Nie przyszedłem znieść Prawa albo Proroków, ale wypełnić” (Mt 5,17). On nie usuwa dawnych przykazań, ale uczy nas ich interpretacji w kluczu miłości Boga i bliźniego. Uczniowie Jezusa to ci, którzy nie kierują się literą, lecz duchem; nie pytają tylko: „co wolno?”, ale raczej: „co jest dobre, co prowadzi do miłości?”. Prośmy w tej Eucharystii, aby nasze serca stawały się coraz bardziej posłuszne Duchowi Świętemu – Temu, który daje siłę, by Boże Prawo było nas dla prawem życia, a nie ciężarem.
2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
3. Dziękujemy za złożoną przed tygodniem na tacę, w kopertach i na konto parafialne składkę na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać także za składane dzisiaj ofiary na Seminarium Duchowne oraz po Mszach św. do puszek na wsparcie narodu ukraińskiego.
4. Rozpoczynamy dziś nabożeństwo czterdziestogodzinne. Zapraszamy do pozostawania po Mszach św. na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwę o dobre owoce Wielkiego Postu, rekolekcji i wizytacji duszpasterskiej w naszej parafii. Pamiętajmy, że Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
5. W tym tygodniu:
- poniedziałek i wtorek – kolejne dni nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Prosimy o podjęcie adoracji w następującym porządku: 7.00-Kipszna, 8.00-Bogoniowice, 9.00-Ostrusza, 10.00-Tursko, 11.00-Małe Przedmieście, 12.00-Duże Przedmieście, 13.00-Kąśna Dolna i Dąbrowa, 14.00-Stawiska, 15.00-Osiedle Łuczkiewiczów oraz ul. Tysiąclecia i Wydymaj, 16.00-Rynek i pozostałe rejony Ciężkowic.
- środa – Środa Popielcowa; rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu i czasu Komunii wielkanocnej. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00; w Kipsznej o 8.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (wszystkich między 18 a 60 rokiem życia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (przynajmniej od 14 roku życia). Składka na cele charytatywne.
- czwartek – spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o 16.00, a ministrantów i lektorów po Mszy wieczornej.
- piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. sanktuaryjna o 15.00. Drogi krzyżowe o 15.45 oraz o 19.00 (prowadzona przez młodzież).
- niedziela – rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. Damian Warzecha. Na wszystkich Mszach św. nauka ogólna. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. W czasie rekolekcji Msze św. z nauką ogólną będą celebrowane od poniedziałku do środy o 7.00 i 18.00. Spotkania rekolekcyjne dla uczniów zaplanowane są na 8.30 (klasy 1-6) oraz na 11.00 (klasy 7,8 i ponadpodstawowe). Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej i w gablocie.
6. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Na ten tydzień (w poniedziałek na 17.30 i w sobotę na 7.30) prosimy kolejne rodziny z Ostruszy – nr. 5-10.
7. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej.
8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Adam Starzyk, Henryk Wantuch i Krzysztof Wałaszek. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.
9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy życzenia obfitości Bożych darów. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.


