OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2024

W naszej codzienności zatrzymujemy się w dniu Pańskim przy Chrystusie, pragnąc zaczerpnąć mocy i nabrać duchowych sił do zmagania się z trudnościami dnia powszedniego. Nasza obecność na Eucharystii świadczy o tym, że chcemy zapraszać Chrystusa do łodzi naszego życia, aby wraz z Nim przeprawiać się przez wody tego świata. To On poprzez swoją cichą obecność towarzyszy nam w naszej codzienności. Niech Boże słowo i Ciało Chrystusa wzmacniają w nas poczucie Bożej bliskości.

W środę w Gromniku zostali ustanowieni nowi lektorzy w naszym dekanacie wśród nich  siedmiu z naszej parafii.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej  odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przypada w poniedziałek.

Spotkanie dla dzieci które zapisały się na oazę odbędzie się w poniedziałek o 19.00.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła będziemy przeżywać w sobotę. W tym dniu Msze św. będą celebrowane o g. 7.00, 9.00. 10.30, 12.00,18.00, w Kipsznej o g. 8.00, a składka będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).

Wielki Odpust Tuchowski będzie trwał od 29 czerwca do 7 lipca. Program odpustu jest wywieszony w gablocie.

Druga Piesza Sądecka Pielgrzymka do Tuchowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych wyruszy z Piątkowej k. N. Sącza w sobotę 29 czerwca. Wieczorem pielgrzymi zatrzymają się w naszej parafii na nocleg. W przyszłą niedzielę 30 czerwca o godzinie 8.00 pielgrzymi wyruszą do Tuchowa aby uczestniczyć we Mszy św. o g. 15.00 pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża.

„Żyję w Kościele” – to hasło Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy.

W przyszłą niedzielę słowo Boże w naszym sanktuarium będzie głosił nasz rodak ks. Przemysław Podobiński, misjonarz w Brazylii. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć prowadzone przez niego misyjne dzieło Kościoła.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Łuczkiewiczów za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne  rodziny z ul. Łuczkiewiczów nr 27-31.

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice i Polski Związek Wędkarski zapraszają na rodzinne wędkowanie, które rozpocznie się dzisiaj o g. 14,00 na stawach w Siekierczynie.

Parafialna grupa teatralna z Jastrzębi zaprasza na spektakl pt. „Miliarderka”. Występ odbędzie się w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach dzisiaj o g. 16.00.