Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 09.06.2024 r.

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

Dzisiejsza składka  jest przeznaczona na remont dachu kościoła filialnego w Kipsznej, a zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W dniu wczorajszym w WSD w Tarnowie bp. Andrzej Jeż ustanowił nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, wśród nich naszego parafianina Macieja Szymańskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej posługi.

Spotkanie dla dzieci i rodziców klas drugich z Ciężkowic i Bogoniowic które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.

12. rocznica objęcia diecezji przez biskupaAndrzeja Jeża przypada w sobotę. Zachęcamy do modlitwy za Pasterza naszej diecezji.

Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 15 czerwca. Planowany wyjazd autokarem o g. 6.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii do najbliższej środy. Zachęcamy do udziału.

Przyjmujemy też zapisy na pielgrzymkę do Starego Sącza, która odbędzie się w niedzielę 16czerwca z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny.

Msza św. w intencji mieszkańców Bogoniowic będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy bocznym wyjściu m in. kolejny numer specjalnegowydania Gościa Niedzielnego pt. HistoriaKościoła.

Dziękujemy rodzinom z ul. Letniskowej i Łąkowej za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy  rodziny z ul.Lipowei i Łuczkiewiczów nr 4-17