OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Podstawowym źródłem nauki o Trójcy Świętej są słowa Pana Jezusa z Ewangelii, gdzie określa siebie jako Syna Bożego pozostającego w jedności z Ojcem oraz obiecuje Apostołom zesłanie Ducha Świętego. Naszą relację ze Stwórcą mamy budować na fundamencie wiary, nadziei i miłości. A obchodząc Dzień Matki, dziękujemy Panu za nasze mamy i pragniemy oddawać cześć Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu: Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą co roku 28. maja prowadzi nasza parafia w imieniu Diecezji, jako owoc peregrynacji Jasnogórskiego Obrazu, będzie w naszym sanktuarium we wtorek. Porządek adoracji: Kipszna – godz. 7:00, Ostrusza – godz.8:00, Tursko – godz. 9:00, Bogoniowice – godz.10:00, Kąśna Dolna i Dąbrowa – godz. 11:00, Małe Przedmieście – godz. 12:00, Duże Przedmieście – godz. 13:00, Stawiska – godz. 14:00, ul. Tysiąclecia i Wydymaj – godz. 15:00, Osiedle Łuczkiewiczów – godz. 16:00, pozostałe rejony Ciężkowic – godz. 17:00.
Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w czwartek. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.00. W Kipsznej o godz. 8:00. Po Mszy św. o g. 9.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy w Rynku. O udział w procesji prosimy orkiestrę, strażaków, poczty sztandarowe, LSO, DSM, panów i panie z feretronami, chorągwiami i baldachimem, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów. Składka w Uroczystość Bożego Ciała będzie przeznaczona na hospicja.
W oktawie Bożego Ciała procesja w dni powszednie będzie rano o g.6.45 i wieczorem po Mszy św. o g.18.00, a w przyszłą niedzielę po Mszach św. o g. 10.30 i 16.00.
Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe będzie w piątek.
Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą o g. 18.00, a w niedziele o g. 16.00.
Procesja i Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP, z udziałem młodzieży klas ósmych i ich rodziców będzie w I sobotę o g. 6.45.
Msza św. w int. Róży Kobiet św. Kingi będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.
Dziękujemy rodzinom z ul. Kościuszki za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z ul. Krynickiej.