OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

Od kilku stuleci w naszym Sanktuarium otaczany jest niezwykłą czcią wiernych obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który w roku 1682 papież Innocenty XI ofiarował kapłanowi z Ciężkowic w dowód wdzięczności za jego udział w krucjacie modlitw o zwycięstwo nad Turkami. Prowadzona od 1722 r księga łask potwierdza, iż wielu wiernych, zanosząc ufną modlitwę przed cudownym Wizerunkiem, zostało obdarowanych licznymi łaskami.
W uroczystość odpustową ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Ściętego serdecznie witamy wszystkich uczestników dzisiejszej liturgii. Witamy ks. Henryka Słąbę, który dziś w naszej parafii głosi Słowo Boże. Otwórzmy nasze serca i prośmy, aby Duch Święty przemieniał nas, abyśmy wpatrując się w łaskami słynący obraz Pana Jezusa Miłosiernego, stawali się miłosierni jak Ojciec.

Święto NMP Matki Kościoła przypada w poniedziałek. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, w Kipsznej o 16.30. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił ks. Józef Szczęśniak. On też będzie przewodniczył Mszy św. z procesją na zakończenie odpustu o g.18.00.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada w czwartek. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa. Główną intencją pielgrzymki jest prośba o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Katecheza przed bierzmowaniem z egzaminem dla klas VII z rodzicami będzie w czwartek: kl. VII a – g. 15.30. kl. VII b – g. 16.30, klasa VII z Bogoniowic – g.17.15

Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej przypada w przyszłą niedzielę.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, dlatego prosimy o przygotowanie ołtarzy wg. Kolejności: I – Bogoniowice, II – Tursko, III – Ostrusza, IV – Ciężkowice: ul. Batorego, Kościuszki, Tysiąclecia i Rynek z przyległymi.

Dzisiaj młodzież z KSM rozprowadza cukierki odpustowe. Ofiary „za cukierki” przeznaczone są na wyjazd wakacyjny młodzieży.

Dziękujemy rodzinom z z ul. Kolejowej za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z ul. Kościuszki.