Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024 r.

 

Disiejsza liturgia będzie przepełniona miłością. Najpierw w słowie Bożym, a później na ołtarzu Chrystus będzie obdarzał nas miłością bez końca i wzywał do okazywania jej naszym braciom i siostrom. Jesteśmy więc zaproszeni do odkrycia, jak ważni jesteśmy w oczach Boga. Wtedy będziemy umieli w taki sam sposób traktować każdego człowieka. Prośmy o doświadczenie tej nieskończonej miłości w czasie tej Eucharystii. A za brak miłości do drugiego człowieka i zamykanie się na Bożą miłość chciejmy teraz z całego serca przepraszać.

 

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława bp i męczennika – głównego patrona Polski i Diecezji.

 

W ramach białego tygodnia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami codziennie na nabożeństwo majowe i Mszę świętą.

 

Kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe będziemy przeżywać w poniedziałek, wtorek i środę. Zapraszamy w tych dniach do udziału w procesji błagalnej z litanią do Wszystkich Świętych o g. 17.30.

 

Spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

Msza św. w intencji Samorządu Gminy Ciężkowice, o Boże błogosławieństwo w rozpoczynającej się kadencji, będzie sprawowana we wtorek o g. 11.00.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada w przyszłą niedzielę.

 

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 7.00. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

 

Dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła i za dar złożony na nasz kościół. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy  we wtorek rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a w sobotę rodziny z ul. Kolejowej nr 2-16.