OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

Dzisiejsza liturgia otwiera przed nami tajemnicę wniebowstąpienia Pana Jezusa, które przypomina nam o Jego nieustannej obecności. W tej Mszy Świętej możemy przeżywać nasze powołanie do bycia blisko Boga i blisko siebie nawzajem. W Ewangelii usłyszymy wezwanie Pan Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.  

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego Kościoła.

Nowenna do Ducha świętego przed uroczystością odpustową ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Świętego, jest odprawiana codziennie wraz z nabożeństwem majowym.

Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski przypada we czwartek. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.

Spotkanie formacyjno – modlitewne Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w piątek po mszy św. o 15.00 w sali katechetycznej na plebanii.

Katecheza parafialna dla uczniów klas siódmych z rodzicami będzie w piątek po Mszy św. wieczornej w Sali teatralnej.

Odpust ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w naszym Sanktuarium w sobotę nabożeństwem majowym o g. 17.30 i Mszą św. o g.18.00 po której będzie wieczór uwielbienia prowadzony przez zespół „Fidelium” w ramach dekanalnego i okręgowego spotkania młodzieży.

Centralnym dniem odpustu będzie przyszła niedziela, w którą przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 16.00. Sumie odpustowej z procesją eucharystyczną o g. 12.00. będzie przewodniczył J.E. ks. bp Andrzej Jeż. Do udziału w uroczystej sumie w sposób szczególny zapraszamy orkiestrę, strażaków, poczty sztandarowe, LSO, DSM, osoby niosące feretrony, dzieci pierwszokomunijne i sypiące kwiaty.

W przyszły poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Jest to ostatni dzień opustu parafialnego. Msze  św. będą celebrowane o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i Msza św. z procesją eucharystyczną o g. 18.00.

Na spowiedź z okazji odpustu zapraszamy w piątek przed każdą Mszą św.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i wyznaczonym mieszkańcom z ul. Kolejowej za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy  kolejne rodziny z ul. Kolejowej nr 18-52.

W przyszłą niedzielę młodzież z KSM będzie rozprowadzać cukierki odpustowe. Ofiary „za cukierki”  przeznaczone są na wyjazd wakacyjny młodzieży.

Trwa 7 Edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Z terenu gminy Ciężkowice zgłoszono zadanie: MOC – Młoda Orkiestra Ciężkowice. Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy i oddanie głosu na naszą orkiestrę. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i na stronie orkiestry.

Komisariat policji w Ciężkowicach zaprasza na debatę pod tytułem: ,,Bezpieczeństwo na terenie: rezerwatu ,,Skamieniałe Miasto”, ,,Parku Zdrojowego”, ,,Ścieżki w Koronach Drzew” oraz terenu przyległego”. Debata odbędzie się w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej 16.05.2024r. o godz. 16:00.