OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024

Kolejne niedzielne spotkanie ze zmartwychwstałym Panem zaprasza nas do przyjęcia daru wspólnoty, którą On buduje wokół siebie. On każdego z nas chce mocno związać ze sobą przez głęboką relację miłości, a także stwarzać na nowo nasze międzyludzkie relacje w oparciu o wspólną wiarę i trwanie przy Nim – jedynym Zbawicielu. Módlmy się, abyśmy nie stawiali przeszkód Jego działaniu w naszych sercach, w naszym zgromadzeniu, w naszej parafii i w naszych rodzinach.

 

W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy, w środę św. Józefa, rzemieślnika, w czwartek św. Atanazego, w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, w  sobotę św. Floriana.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o g. 16.00. Katecheza z rodzicami dla młodzieży klas siódmych z Ciężkowic przygotowującej się do egzaminu przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Na pierwsze nabożeństwo majowe zapraszamy we wtorek. Nabożeństwa majowe będą w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele i uroczystość Królowej Polski o g. 15.30. Nabożeństwo w int. misji i Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców będzie w I środę o g. 17.30. W czasie Mszy św. będzie składka na misje.

Wyjazd do chorych z okazji I piątku będzie w czwartek po Mszy św. porannej. Spotkanie dla dzieci klas czwartych i ich rodziców będzie w czwartek o g. 16.30. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek o g. 17.00.

Nabożeństwo majowe w int. powołań i Msza św. z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza i Towarzystwa Przyjaciół WSD będą w I czwartek o g. 17.30.

W przypadającą w I piątek Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. będą sprawowane o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, w Kipsznej o g. 8.00.

Msza św. z okazji rocznicy I Komunii będzie w piątek o g. 12.00.

Msza św. w int. Ojczyzny z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja, z int. Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miejskiej i Samorządu Gminy Ciężkowice będzie celebrowana w piątek o g. 10.30. Również w piątek o g.10.30 będzie Msza św. w intencji Druhów OSP i Orkiestry Dętej z okazji św. Floriana – od Zarządu Gminnego Związku OSP RP oddział w Ciężkowicach.

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem młodzieży klas ósmych i ich rodziców będą w I sobotę o g. 7.00.

Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych będzie sobotę o g. 9.00, a uroczystość I Komunii w przyszłą niedzielę o g. 12.00.

Msza św. w int. członkiń Róży Kobiet św. Agnieszki będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Jastrzębskiej za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Z naszej wspólnoty przeszła do wieczności śp. Agnieszka Machowska z ul. Rynek. Zmarłą parafiankę polecajmy Miłosierdziu Bożemu.