OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się w parafialnej świątyni jako wspólnota Kościoła. Ewangelista Jan przedstawi nam dziś wydarzenie ze świątyni jerozolimskiej, gdzie Jezus wyrzucił kupców i bankierów i nie pozwolił, by świątynia była targowiskiem. Tym samym Jezus chce nam pokazać, że nasza świątynia parafialna jest miejscem osobistego spotkania z Bogiem. Prośmy Pana Jezusa o owocne przeżycie misji świętych, które rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 16 marca. Po Ewangelii zostanie odczytany List pasterski Biskupa Tarnowskiego w związku z wejściem w życie ustawodawstwa V Synodu Diecezji Tarnowskiej, a na zakończenie Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

Święto św. Kazimierza Królewicza przypada w poniedziałek. W tym dniu na Eucharystię o g. 17.00 w sposób szczególny zapraszamy członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Po Mszy św. będzie dla nich spotkanie. formacyjne.

Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w środę na Mszy  św. wieczornej o 17.00. Jest to środa misyjna, dlatego w czasie nabożeństwa będzie składka na misje.

Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o powołania w I czwartek o g. 17.00.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki o g. 15.45 i 19.00 oraz gorzkich żalach w niedziele o g. 15.00. Na Drogę Krzyżową w int. Ojczyzny  serdecznie zapraszamy w piątek o g. 19.00.

Młodzież klas ósmych zapraszamy wraz z rodzicami na katechezę, która odbędzie się w sobotę w sali katechetycznej na plebanii: dla kl. VIII z Ciężkowic o g. 9.00, a dla klasy VIII z Bogoniowic o g. 10.00.

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn ze zmianą tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po prymarii. Sładka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła.

Poradnia rodzinna dla małżeństw i narzeczonych w odnowionej formule działa od marca, narzeczeni i małżonkowie przyjmowani są w 2 i 4 piątki po mszy św. wieczornej oraz 2 i 4 niedzielę po mszy św. O 9.00. Umawianie się do poradni możliwe jest przez adres mailowy poradnia.ciezkowice@gmail.com i u pań Anny Urbaś-Wojny oraz Joanny Pawlik. Zachęcamy do korzystania z poradni zarówno narzeczonych przygotowujących się sakramentu małżeństwa oraz już trwających w związku małżeńskim i chcących pogłębić swoją wiedzę i zasięgnąć porady. Informacje o poradni są również na Facebooku parafii oraz stronie internetowej, a także na www.drtarnow.pl

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.  o dobrej spowiedzi, a w nr 2 „Historii Kościoła” fakty i mity o inkwizycji, a także o celibacie.

Dziękujemy  rodzinom z ul. Dziubana za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Św. Floriana i Góreckiego.