OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI – 25.02.2024

W Dzień Pański jako wspólnota Kościoła gromadzimy się na sprawowanie Eucharystii. Dziś Jezus pragnie umocnić naszą wiarę, ukazując swoje bóstwo
w tajemnicy przemienienia na górze Tabor. Druga niedziela Wielkiego Postu
w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy, którzy także w naszym imieniu głoszą Ewangelię w krajach misyjnych. Módlmy się szczególnie za misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, a ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundusz Misyjny Ad Gentes. Prośmy też  o owoce misji parafialnych które rozpoczniemy 16 marca.

Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej są odprawiane w naszym Sanktuarium w piątki o g. 15:45 (z udziałem dzieci) i 19:00 (z udziałem młodzieży). Na gorzkie żale zapraszamy w niedziele o g. 15:00.

Składka na urządzenie ciemnicy i Grobu Pańskiego będzie w czasie gorzkich żali dzisiaj i w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca marca.

Msze św. w I piątek o g. 7.00, 15.00 i 17.00. W Kipsznej Msza św.
o g.16.00. W tym dniu także adoracja dla Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i spowiedź od godz.14.00. Drogi Krzyżowe o g.15.45 i 19.00. Bezpośrednio po pierwszej drodze krzyżowej spotkanie dla Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem młodzieży klas ósmych i ich rodziców w I sobotę o g. 7.00.

Msza św. w int. XVI Róży Kobiet bł. Jolanty w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo stanowe.

Msza św. w int. Ks. Adriana Fydy z okazji imienin będzie celebrowana
w przyszłą niedzielę o g.10.30.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

Dzisiaj po Mszach św. możemy nabyć baranki wielkanocne i paschaliki
a także skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

Pielgrzymka autokarowa do Włoch odbędzie się w dniach 6 – 14 lipca br. Szczegóły i zapisy na plakatach i u ks. Grzegorza.

Oaza wakacyjna dla dzieci odbędzie się w dniach 21 – 25 lipca br. Szczegóły i zapisy na plakatach i u ks. Grzegorza.

Dziękujemy rodzinom z ul. Cieszki za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Dziubana.

Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Antoni Ciochoń z ul. Na Stoku. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.