OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

Wchodząc w okres Wielkiego Postu, podejmujemy przygotowanie naszych serc na przyjęcie zmartwychwstałego Chrystusa. Głoszenie bliskości królestwa niebieskiego i wzywanie do nawrócenia jest zadaniem Kościoła. Tak jak Pan Jezus przed wiekami, tak i my w Wielkim Poście próbujemy wyjść na pustynię, poszukać bliskości Boga i umocnić się nią na naszą codzienność. Módlmy się w tej Mszy Świętej o siły do podjęcia tej duchowej walki.

Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej są odprawiane w naszym Sanktuarium w piątki o g. 15:45 (z udziałem dzieci) i 19:00 (z udziałem młodzieży). W najbliższy piątek zapraszamy na g. 19.00 na biblijną drogę krzyżową prowadzoną przez młodzież. Na gorzkie żale zapraszamy w niedziele o g. 15:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach i przypominamy, że młodzież klas siódmych i ósmych uczestniczy w tych nabożeństwach w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Dzisiaj po Mszach św. młodzież będzie rozprowadzać baranki wielkanocne i paschaliki, a także skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które dzieci przyniosą w darze ofiarnym w wielki czwartek. Ofiara za nabycie baranka lub paschalika wynosi 8 zł.

Święto Katedry św. Piotra Apostoła przypada w czwartek.

Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami będzie w przyszłą niedzielę. Zbiórka do puszek będzie w tym dniu na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Bossowskiego i Brzozowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Cieszki. Sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. porannej.

 Z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp. Ryszard Szostek z ul. Św. Andrzeja i Waldemar Librant z Kąśnej Dolnej. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.