OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11.02.2024

Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Człowiek trędowaty, o którym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, przez swoją chorobę pozostawał sam. Dopiero pełne wiary spotkanie z Jezusem przywraca mu zdrowie ciała, ale także i duszy. Podczas tej Eucharystii Chrystus pragnie spotkać się także z każdym z nas i poprzez swoje słowo dotknąć naszych chorych serc, byśmy z jeszcze większym oddaniem służyli we wspólnocie Kościoła.
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na mszy św. o 12.00 udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych.
W ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa zapraszamy na adorację dzisiaj oraz w poniedziałek i wtorek. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja dla wszystkich, o g. 8.00 dla matek i ojców, o 10.00 dla młodzieży, o 11.30 dla dzieci, o 13.00 dla osób starszych i członków Caritas, o 14.00 dla Róż Różańcowych, o 15.00 dla Kół Koronkowych, Arcybractwa Straży Honorowej, stowarzyszeń katolickich.
W poniedziałek i wtorek na adorację zapraszamy: g. 7.00-Kipszna, g. 8.00-Bogoniowice, g. 9.00-Ostrusza, g. 10.00-Tursko, g. 11.00-Małe Przedmieście, g. 12.00-Duże Przedmieście, g. 13.00-Kąśna Dolna i Dąbrowa, g. 14.00-Stawiska, g. 15.00-Osiedle Łuczkiewiczów oraz ul. Tysiąclecia i Wydymaj, g. 16.00-Rynek i pozostałe rejony Ciężkowic.
Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej rozpoczynamy w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. wraz z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 17:00. W Kipsznej o g. 8:00. Składka w tym dniu będzie na cele charytatywne w naszej Diecezji.
Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej będą odprawiane w naszym Sanktuarium w piątki: z udziałem dzieci z rodzicami o godz. 15:45 oraz z udziałem młodzieży o g. 19:00. Na wielkopostne nabożeństwo gorzkich żalów zapraszamy w niedziele o g.15:00.
Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Batorego za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Bossowskiego i Brzozowej.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Extra, i inne czasopisma.
W minionym tygodniu przeszli do wieczności śp. Kazimiera Szostek z Ostruszy, a także były parafianin Wiktor Laska z ul. Spacerowej, którego pogrzeb odbył się w Rudzie Śląskiej. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.