Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 04.02.2024 r.

Przychodzimy na spotkanie z naszym Panem po całym tygodniu pracy i trudu. Czasem te trudności wydają się tak wielkie, że nie potrafimy ich dźwigać i tracimy nadzieję. Eucharystia to czas, kiedy możemy na nowo doświadczyć działania Jezusa, który nas uzdrawia i podnosi na duchu. Prośmy w tej Mszy Świętej o ożywienie naszej nadziei i łaskę do przezwyciężania naszych codziennych trudności.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek  św. Pawła Miki i Towarzyszy,  w przyszłą niedzielę NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej i Caritas w poniedziałek o g. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej na plebanii i projekcja filmu „The Chosen” – Sezon 1

Msza św. i nabożeństwo misyjne  z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w środę na mszy św. wieczornej. Składka podczas mszy św. przeznaczona na cele misyjne.

Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem, z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Chorego, będzie sprawowana w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę o g. 12.00.

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn w przyszłą niedzielę po prymarii. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpocznie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę. Przez trzy dni poprzedzające Popielec będziemy adorować Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Program adoracji jest wywieszony w gablocie i przedstawia się następująco:

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie adoracja dla wszystkich, o g. 8:00 dla matek i ojców o g. 10.00 dla młodzieży, o g. 11.30 dla dzieci, o g. 13.00 dla osób starszych i członków Caritas, o g. 14.00 dla róż różańcowych, o g. 15.00 dla kół koronkowych, Arcybractwa Straży Honorowej, stowarzyszeń katolickich i wiernych, którzy będą uczestniczyć we Mszy św. o g. 16.00.

W poniedziałek (12.02) i wtorek (13.02): g. 7.00-Kipszna, g. 8.00-Bogoniowice, g. 9.00-Ostrusza, g. 10.00-Tursko, g. 11.00-Małe Przedmieście, g. 12.00-Duże Przedmieście, g. 13.00-Kąśna Dolna i Dąbrowa, g. 14.00-Stawiska, g. 15.00-Osiedle Łuczkiewiczów oraz ul. Tysiąclecia i Wydymaj, g. 16.00-Rynek i pozostałe rejony Ciężkowic.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Św. Andrzeja. za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul.

W minionym tygodniu przeszli do wieczności śp. Maria Chrząszcz z Kipsznej i śp. Zdzisław Kijas z ul. Polnej. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.