Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024 r.

Gromadzimy się na Mszy Świętej, aby karmić się Ciałem Chrystusa i wsłuchiwać się w Jego słowo. Warto sobie dziś uświadomić ogromną moc Bożego słowa. Usłyszymy dziś w Ewangelii, jak Pan Jezus swoim słowem wypędził demona z opętanej osoby. Również do nas Chrystus chce przemawiać, aby uwalniać nas od tego wszystkiego, co nas zniewala i ogranicza. Wsłuchujmy się więc z uwagą w liturgię słowa, aby przyniosła ona w nas swój zbawienny owoc.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w środę św. Jana Bosko, w I piątek święto Ofiarowania Pańskiego, w I sobotę wspomnienie św. Błażeja.

Spowiedź przed świętem Matki Bożej Gromnicznej i I piątkiem będzie w I czwartek o godz. 16.00.Wszystkie kobiety zapraszamy na Mszę św. z kazaniem dla nich w I czwartek o g. 17.00. Na zakończenie Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego przypada w I piątek. Msze Święte: 7.00, 9:00, 10:30, 15.00, 17. 00. W Kipsznej o godzinie 16.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, a składka będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe. Po Mszy św. o g. 15.00 będzie spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej i Kół Koronkowych. Na Mszę Świętą o godzinie 17:00 zapraszamy młodzież klas siódmych wraz z rodzicami. Do chorych pojadą kapłani o g. 11.30.

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i ich rodziców będą sprawowane w I sobotę o g. 7:00.

Msza św. w intencji I Róży Kobiet św. Jadwigi będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 7:00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo stanowe dla kobiet. Składka w przyszłą niedzielę będzie na cele diecezjalne.

Dziękujemy rodzinom wyznaczonym rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Św. Andrzeja.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł pt. świeccy katecheci zabierają głos w dyskusji o ograniczaniu lekcji religii w szkołach a także czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje że można już składać wnioski o dopłatę dodatku osłonowego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp. Marzena Kukulska z ul. Kościuszki oraz Stanisław Hołda z Kipsznej. Zmarłych parafian polecajmy miłosierdziu Bożemu