Ogłoszenia Duszpasterskie – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024 r.

Ojciec Święty Franciszek zaprosił cały Kościół do przeżywania dzisiejszego dnia jako Niedzieli Słowa Bożego. Nie oznacza to, że tylko dzisiaj w Kościele zwracamy szczególną uwagę na słowo Boga, ale zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy „od czasu do czasu” jakiegoś impulsu do zwrócenia uwagi na to, co jest fundamentalne. Niech zatem dzisiejsza celebracja Najświętszej Eucharystii będzie dla nas uwielbieniem Boga, który jest z nami w swoim słowie i sakramencie obecności.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w środę św. Franciszka Salezego, w czwartek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

Dzień Babci przypada dzisiaj, a jutro Dzień Dziadka.

Dziesiąta rocznica święceń biskupich biskupa Stanisława Salaterskiego przypada w czwartek. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce przypada w piątek.

Oaza misyjna dla dzieci, które brały udział w Kolędzie Misyjnej odbędzie się w dniach 19.02 do 22.02 br. w Czchowie – Kozieńcu. Zapisy u ks. Grzegorza. Liczba miejsc ograniczona.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się za tydzień w niedzielę po mszy św. o godzinie 16.00 na plebanii.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania Kościoła prosimy kolejne rodziny z Turska nr 55-60. Sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” między innymi: Czy decyzja o umieszczeniu schorowanego rodzica w placówce opiekuńczej jest naruszeniem czwartego przykazania?