Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 14.01.2024 r.

„Nauczycielu – gdzie mieszkasz?” – pytają dwaj uczniowie w dzisiejszej Ewangelii.  „Chodźcie, a zobaczycie” – odpowiada Jezus, chcąc wprowadzić uczniów w swoją relację z Ojcem. Bóg chce, abyśmy tworzyli wspólnotę. Ale w tej wspólnocie chce przyjść do każdego osobiście. On chce spotkać się z tobą, chce mówić do ciebie, do twojego serca. Otwórzmy nasze serca na to wyjątkowe spotkanie.

Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w środę św. Antoniego, opata, w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w przyszłą niedzielę św. Agnieszki – Dzień Babci.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej i Caritas, odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne

Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan przypada w czwartek 18-25 stycznia).

Zakończyliśmy wizytę kolędową kapłanów. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, obecność, wspólną modlitwę, złożone ofiary, a także za przewiezienie i odwiezienie księży. Za parafian odwiedzonych po kolędzie będą sprawowane Msze św.: W Kipsznej – 28 stycznia o g.8.00, w Ciężkowicach –  21 stycznia o g.7.00,  2 lutego o g.15.00, 4 lutego o g.12.00.

Dziękujemy firmie „Dworek” z Kąśnej Dolnej za ofiarowane produkty spożywcze dla parafii. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła złożone dziś na tacę i w kopertach, a także wpłacone na konto parafialne.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania Kościoła prosimy kolejne rodziny z Turska nr 51-54. Sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.  Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Z naszej wspólnoty przeszły do wieczności śp. Janina Mierzwa z ul. Krynickiej i śp. Honorata Pruchnicka z ul. Batorego, której pogrzeb będzie w poniedziałek o g.12.00. Zmarłe parafianki polecajmy Miłosierdziu Bożemu.