Ogłoszenia Duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2023 r.

W ostatni dzień roku kalendarzowego wpatrujemy się w oblicze Świętej Rodziny z Nazaretu. Dziadkowie, rodzice i dzieci odnajdują w niej mądrość stanu, prostotę ale i zarazem bogactwo życia w harmonii z Bogiem i drugim człowiekiem. Prosimy więc dzisiaj o dobroć, pokorę, cichość i cierpliwość, o wzajemne przebaczenie niedoskonałości w naszych rodzinach, byśmy z wiarą, nadzieją i miłością mogli rozpocząć nowy rok.

 

Dzisiaj, w ostatnim dniu 2023r. adoracja  Najświętszego Sakramentu od g. 15.00, a o g.15.30 Nieszpory ze śpiewem suplikacji i uroczystym Te Deum oraz litanią do bł. Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi, męczenników.

Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem pierwszy dzień nowego roku przypada w poniedziałek. Msze św. o g. 7.00. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, W Kipsznej i Ostruszy o g. 8.00. Składka w tym dniu będzie na cele diecezjalne.

Nabożeństwo w intencji misji z nowenną do M. Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. ze składką na misje będzie w I środę o g. 17.00.

Msza św. i nabożeństwem w int. powołań z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza i Towarzystwa Przyjaciół WSD będą w I czwartek o g. 17:00.

Msze św. w I piątek o g. 7.00, 15.00 (Z udziałem Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ) o g. 17.00 z udziałem młodzieży klas siódmych z rodzicami. W tym dniu również Msza św. w Kipsznej o g. 16.00. Ponadto w tym dniu będzie adoracja od g. 14.00.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli, przypada w sobotę. Msze Święte o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00. W Kipsznej i Ostruszy o 8.00. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Uroczystość Trzech Króli jest dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Składka będzie przeznaczona na misje. Po Mszach św. młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny młodzieży.

Msza św. z int. Bractwa Kurkowego będzie w Uroczystość Trzech Króli o g. 10.30.

Dzieci klas 3 przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę o godzinie 10.30.

Nabożeństwo stanowe dla kobiet w przyszłą niedzielę po prymarii.

Dziękujemy siostrze Barbarze oraz tym parafianom, którzy pomagali w urządzeniu betlejemskiej szopki i świątecznym wystroju kościoła. Serdecznie dziękujemy także za podarowanie i przywóz choinek.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania Kościoła prosimy kolejne rodziny z Turska nr 32-45. Sprzątanie we wtorek po Mszy św. porannej.

Z naszej wspólnoty przeszła do wieczności śp. Adelajda Gut z Kipsznej. Zmarłą parafiankę polecajmy Miłosierdziu Bożemu.