Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

Bardzo blisko są już wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Za nami Niedziela Radości i trzy tygodnie Adwentu, a dziś wieczór wigilijny i wspomnienie nocy, podczas której wypełniły się proroctwa przyjścia na świat Mesjasza. Wszystko to dokonało się dzięki słowu Maryi: fiat – „niech mi się stanie”. Rozpoczynając Eucharystię, zapatrzmy się na Maryję i od Niej uczymy się posłuszeństwa Bożemu słowu, które stało ciałem i które może także i w naszym życiu dokonać cudu.

 

Uroczystość Bożego Narodzenia będziemy przeżywać w poniedziałek. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00,  w Kipsznej i Ostruszy o godz. 8.00. W Uroczystość Bożego Narodzenia ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków duszpasterskich.

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia  przypada  święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, w Kipsznej o godz. 8.00. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Rozesłanie kolędników misyjnych będzie we wtorek na Mszy św. o g. 10.30. Na Mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież w strojach kolędniczych. Prosimy, aby kolędników przyjąć w domu i wysłuchać przygotowanego przez nich przesłania misyjnego.

Adoracja przy żłóbku wraz Orkiestrą Dętą OSP Ciężkowice pt. kolędujmy małemu odbędzie się we wtorek o 15.00 w naszym sanktuarium. Serdecznie Zapraszamy

Wizytę duszpasterską kapłanów zwaną „kolędą” rozpoczniemy w środę 27 grudnia. Będzie ona miała charakter liturgiczny i duszpasterski – z modlitwą, błogosławieństwem kapłana i rozmową na temat wiary oraz życia religijnego w rodzinie. Niech na stole będzie krzyż, woda święcona i kropidło. Będziemy wdzięczni za przywiezienie i odwiezienie kapłanów, a także jeśli to możliwe o przewóz z domu do domu, tam gdzie są duże odległości między domami. Szczegółowy program kolędy jest wywieszony w gablocie oraz zamieszczony na stronie internetowej Parafii. Ze względu na wizytę duszpasterską w  środę i czwartek nie będzie Mszy św. wieczorem o g. 17.00.

Święto Świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa przypada w przyszłą niedzielę. Jest to ostatni dzień 2023 roku, dlatego o g. 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu,  a o g. 15.30 nieszpory ze śpiewem suplikacji i uroczystym Te Deum.

Młodzież KSM serdecznie zaprasza na Jasełka pod tytułem ,,Opowieść Wigilijna” których premiera odbędzie się 26.12. o godz. 13:00 a kolejny występ o godz. 17:00. W dniach 31.12, 06.01, 07.01 o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd młodzieży.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania Kościoła prosimy kolejne rodziny z Turska nr 17 -30. Sprzątanie w środę po Mszy św. porannej.