OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023

Na początku kolejnego roku pracy i nauki liturgia Kościoła ukazuje nam Chrystusa, który wskazuje swoim uczniom na potrzebę pójścia drogą rezygnacji z siebie i wyrzeczeń. Tylko w ten sposób człowiek osiąga wolność. Wszelkie propozycje jej łatwego zdobycia okazują się złudne. Prośmy więc dzisiaj Pana, aby nas umocnił w podążaniu tą wymagającą drogą krzyża, która prowadzi do zmartwychwstania i życia.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie: ks. Adriana Fydę-nowego wikariusza naszej parafii. Życzymy obfitości łask od Pana Jezusa Miłosiernego. Dzisiaj swoje imieniny przeżywa ks. Grzegorz Banaś. Niech Pan Jezus Miłosierny mu błogosławi w pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

 

Po wakacyjnej przerwie Msze św. w dni powszednie będą celebrowane rano o g. 7.00 i wieczorem o g. 18.00, a w piątki również o g. 15.00. Nie będzie Mszy św. o g. 6.30.

Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie celebrowana w poniedziałek o g. 9.00

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej będzie w poniedziałek o g 18.00. Po Mszy św. wspólne spotkanie.

Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem misyjnym i Mszą św. na którą zapraszamy również dzieci z komunijne wraz z rodzicami będą sprawowane w środę o g. 18:00. W czasie Mszy św. będzie składka na misje.

Spotkanie DSM w środę o g. 17.00, Po spotkaniu formacyjnym zapraszamy DSM na mszę św. z nowenną.

Msza św. i nabożeństwo w int. powołań z udziałem LSO i Towarzystwa Przyjaciół WSD będą sprawowane w I czwartek o g. 18.00. O 17.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów, a po mszy św. dla lektorów. Przed Mszą św. będziemy odmawiać różaniec

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji przypada w piątek. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego o g. 7.00, 15.00 i 18.00.

Spotkanie KSM odbędzie się w piątek. Rozpoczęcie mszą św. wieczorną.

Msza św. w int. Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieżkowicach z okazji jubileuszu 140 lecia powstania jednostki będzie celebrowana w przyszłą sobotę o godzinie 12.30

Msza św. w int. mieszkańców Bogoniowic jako dziękczynienie za zbiory i prośba o błogosławieństwo w rodzinach będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o godzinie 7.00.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Ostruszy za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z Ostruszy nr 13 – 29

W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 29 zł, oraz kalendarze ścienne z wieńcami żniwnymi w cenie 9 zł.

Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Dawid Szura z Kąśnej Dolnej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 15.00. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu Miłosierdziu.