OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023 r.

Każda Msza Święta to nasze osobiste spotkanie z Jezusem, który przychodzi do nas zupełnie tak samo, jak przyszedł do apostołów, kiedy zmagali się ze wzburzonymi falami Jeziora Galilejskiego – o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Dlatego teraz, w chwili ciszy, pomyślmy, co chcielibyśmy Mu powiedzieć, gdy przyjdzie – za co przeprosić, za co podziękować, o co poprosić… Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w czwartek św. Jacka.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Bruśniku wyruszy z naszego kościoła dzisiaj o godzinie 15.30. O g. 19.00 będzie tam celebrowana Msza św. z procesją.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy przeżywać we wtorek. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. W Kipsznej o 8.00. Na każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu odpust w Bruśniku i Rzepienniku Biskupim. Także w tym dniu będzie zbiórka do puszek: „Pomoc dla Słowenii”.

Msza Święta za Ojczyznę z intencji Burmistrza i Bractwa Kurkowego w Ciężkowicach będzie sprawowana w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godzinie 12.00. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie insygniów królewskich (srebrny kur i dwie laski marszałkowskie). Po Mszy św. w Parku Sokoła będzie miała miejsce intronizacja pierwszego Króla Kurkowego w Ciężkowicach.

Decyzją Biskupa Tarnowskiego z naszej parafii odchodzą księża wikariusze: ks. Marek Migacz i ks. Sławomir Czub. Ks. Marek obejmie funkcję dyrektora administracyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, a ks. Sławomir został mianowany wikariuszem w Łososinie Górnej. Msza św. w int. ks. Sławomira będzie w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o g. 10.30, a w int. ks. Marka w niedzielę 27 sierpnia również o g. 10.30.

Msza św. z okazji Dożynek Gminnych organizowanych przez KGW Ciężkowice i Tursko będzie celebrowana w sobotę o g. 14.00.

W przyszłą niedzielę będzie składka na potrzeby naszego Kościoła.

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się w czwartek Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie.

Rodzice Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza dziękują za złożone ofiary w czasie kiermaszu ciast w kwocie 20 698 zł. i 25 euro.

Dziękujemy rodzinom z Kąśnej Dolnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z Kąśnej Dolnej nr 107a -116a.

W minionym tygodniu przeszła do wieczności s. Leonarda Homel, która przez wiele lat pracowała w naszej parafii, a od 13 lat przebywała w Szynwałdzie i tam w sobotę miał miejsce jej pogrzeb. Msza św. za śp. s. Leonardę będzie celebrowana w naszym sanktuarium w środę o g. 18.00. Zmarłą siostrę Leonardę polecajmy Bożemu miłosierdziu.