Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

Eucharystia jest darem Chrystusa dla nas, umożliwiającym nam spotkanie z Nim w sposób szczególny i bliski. Warto więc w dzisiejszą niedzielę i w każdym dniu naszego życia odnaleźć w sobie tę potrzebę spotkania z Panem, ukrytym pod postaciami chleba i wina, który jest dla nas drogą, prawdą i życiem – najdrogocenniejszym skarbem Kościoła, który, przemienia nas i wypełnia nasze serca miłością Boga.
Witamy w naszej wspólnocie ks. dr hab. Jana Bartoszka – dyrektora naszego Diecezjalnego Radia RDN który głosi dziś w naszej wspólnocie kazania i po mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na rozwój radia.

W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek św. Jana Marii Vianney’a.

Pierwszy dzień sierpnia miesiąca dobrowolnej abstynencji przypada we wtorek. Odpowiadając na wezwanie biskupów modlitwą, przykładem życia i oddziaływaniem apostolskim wspierajmy dzieło trzeźwości.

Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem misyjnym i Msza św. będą sprawowane w środę o g. 18:00. W czasie Mszy św. będzie składka na misje.

Różaniec w intencji powołań będzie w I czwartek o g. 17:30. Msza św. z udziałem Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie będzie odprawiona w I czwartak o g. 18:00.

Msze św. w I piątek będą celebrowane o g. 7:00, 15:00 i 18:00, w Kipsznej o g. 16:30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed I piątkiem będzie w środę o g. 17:30, a dla dorosłych w piątek o g. 14:00.

Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi w I sobotę o godz. 7.00.

Msza św. w intencji IX Róży Kobiet św. Elżbiety będzie w przyszłą niedzielę o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej.

Trwają zapisy na 41 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Spotkanie przed pielgrzymkowe gr. 24 św. Klemensa odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej. Podczas spotkania będzie jeszcze możliwość zapisania się do wspólnego pielgrzymowania.

Młodzież z zespołu Fidelium dziękuję za wspólną modlitwę na wieczorze uwielbienia w miniony piątek i zaprasza na kolejne cykliczne spotkania, które będą ogłaszane.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Kąśnej Dolnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z Kąśnej Dolnej nr 100-102b.