OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.07.2023 r.

 

W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek święto św. Benedykta, patrona Europy, środę bł. Św. Brunona z Kwerfurtu, w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji, w sobotę św. Bonawentury.

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie.

Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii do końca lipca, a w sierpniu u przewodnika w Tuchowie. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75,00 zł.

Trwają zapisy (do końca sierpnia) na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny (DSR), która odbędzie się w Tarnowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Msza św w int. mieszkańców Bogoniowic będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Składka w przyszłą niedzielę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Kąśnej Dolnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z Kąśnej Dolnej nr 81-89A.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszli do wieczności: śp. Zofia Gąsior z Ostruszy, Edward Jamróz z Bogoniowic, związana z naszą parafią Janina Lampa-Korta, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00 oraz Zofia Samek z ul. Brzozowej. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.