OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA , 11.06.2023 r.

Pan Jezus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, byśmy uczcili Jego zmartwychwstanie. W dzisiejszej Ewangelii On sam zasiada przy stole z grzesznikami i celnikami. Celebrując Najświętszą Ofiarę, nie zamykajmy się więc jedynie w gronie tych, którzy na co dzień są blisko Boga, ale prośmy Pana o jedność wszystkich chrześcijan i miłość wobec tych, którzy są daleko od Niego. Niech Boski Lekarz leczy choroby niezgody i podziałów między nami.

Dzisiejsza kładka  jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

11.roczica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża przypada w czwartek. Zachęcamy do modlitwy za Pasterza naszej diecezji.

Msza św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i wianków będzie w czwartek o g. 18.00, a w Kipsznej o g. 16.30.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy przeżywać w piątek. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o g. 6.45, 15.00, 18.00. Po Mszy św. o g. 6.45 i 18.00 będzie procesja eucharystyczna. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Odpust w Rzepienniku Strzyżewskim będzie w piątek. Sumie  odpustowej o godz. 11.00. będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odpust w Bukowcu. Suma o g. 11.00.

Autokarowa pielgrzymka na Jasną Góręodbędzie się w sobotę. Wyjazd o g. 6.00 z Rynku.

Diecezjalne Święto Rodziny będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

Z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny zapraszamy na nasz parafialny festyn, który odbędzie się w przyszłą niedzielę na placu przy plebanii. Rozpoczęcie o godz. 14.00. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci, konkursy, loteria fantowa, mecz ojcowie – księża, występy wokalne młodzieży, kapela góralska Kiborica, grill, słodki kącik oraz wiele innych atrakcji. Dochód z festynu przeznaczony będzie na wsparcie misjonarzy z naszej parafii. Więcej informacji o festynie na plakatach oraz na profilu KSM-u na Facebooku.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z KąśnejDolnej nr 1-5b

Gminne Centrum Kultury w Ciężkowicach oraz Polski Związek Wędkarski – koło numer 15 w Ciężkowicach zapraszają na Rodzinne wędkowanie. Wydarzenie to odbędzie się dzisiaj od godziny 14.00 na stawach w Siekierczynie.