OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023 r.

Msza św. i nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są sprawowane w dni powszednie o g. 18.00, a w niedziele o g.16.00.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej w poniedziałek o g.18.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
Nabożeństwo i Msza św. ze składką na misje w I środę o g. 18.00.

Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w czwartek. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7:00, 9.00, 12:00, 16:00. W Kipsznej i Ostruszy o godz. 8:00. Po Mszy św. o g. 9.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy w rynku. O udział w procesji prosimy orkiestrę, strażaków, poczty sztandarowe, LSO, DSM, panów i panie z feretronami, chorągwiami i baldachimem, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów. Składka w Uroczystość Bożego Ciała będzie przeznaczona na hospicja.

W oktawie Bożego Ciała procesja w dni powszednie będzie rano o g.6.45 i wieczorem po Mszy św. o g.18.00, a w przyszłą niedzielę po Mszach św. o g. 10.30 i 16.00.
Nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic dla mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę po prymarii.
Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, którą organizuje Akcja Katolicka w sobotę 17 czerwca. Wyjazd o g. 6.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

Przyjmujemy też zapisy na pielgrzymkę do Starego Sącza, która odbędzie się 18 czerwca z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny.

Diecezjalne dziękczynienie za sakrament bierzmowania, który otrzymali uczniowie klas ósmych, odbędzie się 17 czerwca, w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Dziękujemy członkom orkiestry: Tomaszowi Tabaszewskiemu, Piotrowi Waśniowskiemu, Kacprowi Szarkowi, Maksymilianowi Śliwie i Michałowi Uchwatowi za majowe granie pieśni z wieży naszego kościoła.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy pozostałe rodziny z Bogoniowic nr 120-124 w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.