OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

Dzisiaj przed południem po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakra-mentu. Na popołudniową adorację zapraszamy mieszkańców: Bogoniowic o g. 13.30, Ciężkowic o 14.00, Kąśnej i Kipsznej o 14.30, Ostruszy i Turska o 15.00.

Święto NMP Matki Kościoła przypada w poniedziałek. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, w Kipsznej o 16.30. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił ks. Kamil Piłat z Jastrzębi. On też będzie przewodniczył. Mszy św. z procesją na za-kończenie odpustu o g.18.00

Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo Majowe będzie w środę, a od czwartku rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada w czwartek. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa.
Msza św. z udziałem LSO i Towarzystwa Przyjaciół WSD będzie w I czwartek o godz. 18.00. Msze św. w I piątek będą o g. 6.30, 7:00, 15:00, 18:00, w Kipsznej o g. 16:30. Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem mło-dzieży klas ósmych i ich rodziców będą w I sobotę o g. 7:00.

Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie czasu Komunii św. wielkanoc-nej przypada w przyszłą niedzielę. Kazania w naszym sanktuarium będzie głosił ks. Krzysztof Mirek -proboszcz z Chojnika. Składka w przyszłą niedziele będzie prze-znaczona na cele diecezjalne, a zbiórka do puszek na budowę kościoła w Chojniku.

Msza św. w int. Róży Kobiet św. Anny będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, którą organizuje Akcja Katolicka w sobotę 17 czerwca. Wyjazd o g. 6.00. Przyjmujemy też zapisy na pielgrzymkę do Starego Sącza, która odbędzie się w niedzielę 18 czerwca z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, dlatego prosimy o przygotowanie ołtarzy wg. Kolejności: I – Bogoniowice, II – Tursko, III – Ostrusza, IV – ul. Stawiska, 3-go Maja, Tarnowska, Jastrzębska i Kąśna Dolna.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Bogoniowic nr 117-119.