OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

Odpust ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w naszym Sanktuarium w sobotę Mszą św. o g.18.00, a zakończy w przyszły poniedziałek Mszą św. z procesją eucharystyczną o g. 18.00.
Centralnym dniem odpustu będzie przyszła niedziela, w którą przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu Msze św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 16:00. Sumie odpustowej z procesją eucharystyczną o g. 12.00. będzie przewodniczył ks. Mateusz Florek z Bazyliki Mniejszej w Mielcu. Do udziału w uroczystej sumie w sposób szczególny zapraszamy orkiestrę, strażaków, poczty sztandarowe, LSO, DSM, panów i panie niosące feretrony, dzieci pierwszokomunijne i dzieci sypiące kwiaty.
W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapraszamy również do udziału w corocznej adoracji Najśw. Sakramentu, którą 28. maja prowadzi nasza parafia w imieniu Diecezji, jako owoc peregrynacji jasnogórskiego Obrazu. Adoracja będzie do południa po każdej Mszy św. Na popołudniową adorację zapraszamy mieszkańców: Bogoniowic o. g. 13.30, Ciężkowic o g. 14.00, Kąśnej Dolnej i Kipsznej o g.14.30, Ostruszy i Turska o g.15.00.
W przyszły poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Jest to ostatni dzień opustu parafialnego. Msze św. będą celebrowane o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18.00 z procesją. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Kamil Piłat z Jastrzębi. Na spowiedź z okazji odpustu zapraszamy w piątek przed każdą mszą św.
Msza św. z okazji Dnia Matki i Ojca będzie celebrowana w piątek o g. 15.00, a po niej Koło Gospodyń Wiejskich z Ciężkowic i pan Burmistrz zapraszają wszystkie mamy i ojców na dalsze świętowanie tego Dnia do Altany bł. Karoliny
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Bogoniowic nr 106-111.
Komisariat Policji w Ciężkowicach zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i gminy Ciężkowice na debatę o bezpieczeństwie, która odbędzie się w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Parkowej 4 w Ciężkowicach w dniu 24 maja o g. 16.00.
Trwa szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Z terenu gminy Ciężkowice zgłoszona zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim pod nazwą: „Przebudowa drogi wojewódzkiej (starodroża) nr 977 w m. Zborowice. Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy i oddanie głosu. Dokładne informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych przy wejściu do Kościoła lub na stronie internetowej Urzędu Gminy.