OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023 r.

 

Kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe będziemy przeżywać w poniedziałek, wtorek i środę. Zapraszamy w tych dniach do udziału w procesji błagalnej z Litanią do Wszystkich Świętych o g. 17:30.

Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski przypada we wtorek. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, naszego Pasterza.

Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej podjęła inicjatywę sztafety modlitwy w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Sztafeta modlitwy rozpoczęła się 2 kwietnia i potrwa do 22 października. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Ciężkowicach zaprasza wszystkich parafian na modlitwę w tej intencji do naszego Sanktuarium w czwartek o g. 17.00. W programie wystawienie Najświętszego. Sakramentu, różaniec, nabożeństwo majowe z katechezą św. Jana Pawła II „Misja pasterska św. Piotra” oraz Msza św.

Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością odpustową ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Świętego, połączona z nabożeństwem majowym, rozpocznie się w piątek o g. 17:30.

Autokarowa Pielgrzymka do Szczepanowa odbędzie się w sobotę. Zgłoszenia do udziału w pielgrzymce, do której zachęcamy wszystkich parafian, przyjmujemy do wtorku.

Uroczystość Wniebowstąpienia przypada w przyszłą niedzielę.

Oaza parafialna dla dzieci będzie zorganizowana w Piwnicznej Zdroju w dniach 17 do 21 lipiec. Koszt oazy 700 zł. Zapisy u ks. Grzegorza jeszcze tylko w tym tygodniu. Zapraszamy.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 97-105.