OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023 r.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj o g. 15.00, a o g. 15.30 nabożeństwo majowe.
Uroczystość św. Stanisława, bp i męczennika – głównego patrona Polski i diecezji przypada w poniedziałek.

Diecezjalna pielgrzymka DSM do Pasierbca z udziałem dziewcząt z naszej parafii odbędzie się w sobotę.

Msza św. w int. I Róży Mężczyzn św. Maksymiliana będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo stanowe dla mężczyzn. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Na Diecezjalną Niedzielę Misyjną przewidzianą na 14 maja 2023 r., został przygotowany pokaz multimedialny. Będzie to seria zdjęć przenoszących nas do 12 krajów świata, gdzie nasi misjonarze na przestrzeni 50 lat podejmowali ewangelizacyjne zadania. Film będzie wyświetlany 7 minut przed każdą Mszą Świętą.

Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Szczepanowa odbędzie się w sobotę 20 maja. W programie m.in. Msza św. z homilią bp Marka Mendyka, krajowego asystenta Akcji Katolickiej. Wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii do końca tygodnia.

Rodzina z Kąśnej Dolnej poszkodowana przez pożar dziękuje wszystkim darczyńcom za złożone ofiary do puszek w minioną niedzielę, a także Zespołowi Caritas za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki. Kwota zebranych ofiar wynosi 12.900 zł. i 55 euro. Bóg zapłać.

Wczoraj odbył się rejonowy etap Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Drużyna lektorów młodszych zajęła I miejsce, awansując do rozgrywek diecezjalnych, zaś lektorów starszych II miejsce. Gratulujemy.

Dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła i za dar złożony na nasz kościół. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 86 – 96 B.