OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 r.

Składka na urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego będzie dzisiaj i w przyszłą niedzielę podczas nabożeństwa gorzkich żalów.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

Uroczystość św. Józefa będziemy przeżywać w poniedziałek.
Spotkanie wspólnoty Caritas i Szkolnych Kół Caritas będzie w poniedziałek. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 17.00.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia i Duchowej adopcji przypada w sobotę. Jest to szczególna okazja, aby ożywić wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia. W dniach bezpośrednio poprzedzających Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (19-25 marca), zachęcamy do włączenia się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który w tym roku będziemy przeżywać pod hasłem: Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju.

Wielkopostny dzień chorych będzie w sobotę. Wyjazd kapłanów do chorych nastąpi o godz. 8:30. W Ostruszy będzie najpierw Msza Św. W Kipsznej objazd do chorych będzie w piątek o godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy również o zgłoszenie się kierowców chętnych do towarzyszenia kapłanom w ich posłudze chorym.Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna będzie w przyszłą niedzielę.

DSM zaprasza na kiermasz wielkanocny w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. Na kiermaszu znajdziemy palmy ręcznie robione, ozdoby do koszyczka wielkanocnego, ciasta pieczone przez rodziców, stroiki i wianki. Ofiary z kiermaszu wspomogą dzieci w ich działalności w grupach oraz dofinansują wyjazd na oazę wakacyjna.
W dniu wczorajszym został rozegrany turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej w naszym dekanacie. Drużyny lektorów starszych i lektorów młodszych zajęły pierwsze miejsce, zaś ministrantów trzecie. Zawodnikom gratulujemy.
Oaza parafialna dla dzieci będzie zorganizowana w Piwnicznej Zdroju w dniach 17 do 21 lipiec. Koszt oazy 700 zł. Zapisy do 15 maja wraz z wpłatą połowy kosztów. Podczas oazy czas dla Boga i człowieka. Liczne wyjścia w góry, wejście do parku linowego, miasteczka galicyjskiego, na kąpielisko, oraz do regionalnych miejsc kultury, w programie codzienna msza św. oraz budowanie wspólnoty. Zapisy u ks. Grzegorza.
Pielgrzymka do Medjugorie organizowana wraz z parafią Gromnik odbędzie się w dniach od 3 do 10 lipca. Koszt 800 zł i 160 euro. Zapisy u ks. Marka.
Dziękujemy rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 59-62.