OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023 r.

10. rocznica wyboru papieża Franciszka przypada w poniedziałek.

Msza Święta z udziałem Akcji Katolickiej, będzie sprawowana w poniedziałek o g. 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
Spotkanie dla dzieci z klasy III z Bogoniowic i Kipsznej odbędzie się w sali parafialnej we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki o g. 15.45 i 19.00 oraz gorzkich żalach w niedziele o g. 15.00.

Składka na urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego będzie w IV i V Niedzielę Wielkiego Postu podczas nabożeństwa gorzkich żalów.
Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
Dziękujemy za włączenie się w akcję Caritas „paczka dla Ukrainy”. Nasza parafia przygotowała w tym roku 8 paczek. Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 54-58.
Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w piątek 15 kwietnia. Spotkania będą się odbywać przez pięć tygodni w piątki i soboty po Mszy św. wieczornej. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

Rekolekcje organizowane przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw Sychar odbędą się w dniach 31.03-02.04.2023 w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Zapisy i szczegółowe informacje: 505-690-316, 574-198-080. Zapisy do 27 marca.
Na tablicy ogłoszeń jest informacja o „Oazie Dzieci Bożych” w dniach którą organizuje parafia w Zborowicach w dniach 10-20 lipca.
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka, a także trzeci odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy. Jest także do nabycia najnowszy numer dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości”.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp., Maria Wilga z Bogoniowic i Czesław Galas z Bogoniowic, a dzisiaj o g. 13.30. będzie pogrzeb śp. Marka Chrząszcza. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.