OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03.2023 r.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na Górę Przemienienia, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Będziemy świadkami, jak Jego ludzkie ciało zajaśnieje boskim blaskiem. W ten sposób Chrystus wyraźnie pokaże nam, że jest nie tylko zwykłym człowiekiem, ale także prawdziwym Bogiem. Tę dobrą nowinę o Jezusie, który prawdziwie jest Synem Bożym, głoszą misjonarze na całym świecie. Pamiętajmy o nich przeżywając dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Dzisiejsza składka  przeznaczona jest  na cele diecezjalne, a zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.  

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, będzie sprawowana w poniedziałek o g. 17:00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek. W pielgrzymce bierze udział również młodzież i katecheci z ZSOiZ w Ciężkowicach.

Młodzież klas ósmych zapraszamy wraz z rodzicami na katechezę, która odbędzie się w sobotęw sali katechetycznej na plebanii: dla kl. 8a o g.8.00, dla VIII b o g.8.45, dla 8c o g.9.30, dla kl. VIII z Bogoniowic o g.10.15.

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn ze zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po prymarii.

Sładka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła.

Przy bocznym wyjściu są do zabrania skarbonki Caritas na rodzinną zbiórkę jałmużny wielkopostnej, którą dzieci złożą w darze ofiarnym w Wielki Czwartek.

Dziękujemy rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 4553a.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. drugiodcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o pouczaniu nieumiejętnych.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp.: Olga Słobodzian z Ostruszy, Jerzy Skoczeń z ul. Łuczkiewiczów, którego pogrzeb będzie we wtorek o g.14.00. oraz Marek Chrząszcz z Bogoniowic. Termin pogrzebu śp. Marka będzie podany na klepsydrach. Zmarłychparafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.