OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

W dzisiejszą niedzielę wspieramy modlitwą i ofiarami do puszek naród ukraiński.

Nabożeństwo misyjne ze składką na misje i Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców będą w środę o g. 17.00. Msza św. z udziałem LSO i Towarzystwa Przyjaciół WSD będzie sprawowana w I czwartek o godz. 17:00. Msze św. w I piątek będą o g. 6.30, 7:00, 15:00, 17:00, a w Kipsznej o g. 16:00. Święto Kazimierza Królewicza przypada w I sobotę.
Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem młodzieży klas ósmych i ich rodziców będą sprawowane w I sobotę o g. 7:00.

Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami będzie w przyszłą niedzielę. Składka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby diecezjalne, a zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
Msza św. w int.VI Róży Kobiet św. Marii Magdaleny będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej są odprawiane w naszym Sanktuarium w piątki o g. 15:45 (z udziałem dzieci) i 19:00 (z udziałem młodzieży). Na gorzkie żale zapraszamy w niedziele o g. 15:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach i przypominamy, że młodzież klas siódmych i ósmych uczestniczy w tych nabożeństwach w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Dzisiaj po Mszach św. młodzież będzie rozprowadzać baranki wielkanocne i paschaliki, a także skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które dzieci przyniosą w darze ofiarnym w wielki czwartek. Ofiara za nabycie baranka lub paschalika wynosi 8 zł. Przypominamy także, że do 4 marca trwa w naszej diecezji druga edycja Paczki dla Ukrainy.
Dziękujemy rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 42-44.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących.
Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Aniela Ćwik z ul. Cieszki, której pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 14.30.

Dnia 19 lutego 2023 zmarł O. Kazimierz Piotrowski – nasz rodak. Przeżył 59 lat, odszedł w 38. roku życia zakonnego i 32. roku kapłaństwa. Pogrzeb odbył się w Tuchowie 21 lutego. Za śp. O. Kazimierza będzie celebrowana w naszym sanktuarium Msza św. w przyszłą niedzielę o g. 12.00.