OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023 r.

W ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj oraz w poniedziałek i wtorek. Dzisiaj o g. 8:00 adoracja dla rodziców, o g. 10:00 dla młodzieży, o g. 11.30 dla dzieci, o g. 13:00 dla osób starszych i członków Caritas oraz dla róż różańcowych, o g. 15:00 dla kół koronkowych i stowarzyszeń katolickich.
W poniedziałek i wtorek: g. 7:00-Kipszna, g. 8:00-Bogoniowice, g. 9:00-Ostrusza, g. 10:00-Tursko, g. 11:00-Małe Przedmieście, g. 12:00-Duże Przedmieście, g. 13:00-Kąśna Dolna i Dąbrowa, g. 14.00-Stawiska, g. 15:00-Osiedle Łuczkiewiczów oraz ul. Tysiąclecia i Wydymaj, g. 16:00-Rynek i pozostałe rejony Ciężkowic.

Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej rozpoczynamy w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. wraz z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane w środę o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 17:00. W Kipsznej o g. 8:00. Podczas Mszy św. będzie składka na cele charytatywne w naszej Diecezji.

Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej będą odprawiane w naszym Sanktuarium w piątki: z udziałem dzieci z rodzicami o godz. 15:45 oraz z udziałem młodzieży o g. 19:00. Na wielkopostne nabożeństwo gorzkich żalów zapraszamy w niedziele o g.15:00.

W związku z pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zarządził w całej Polsce w przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Podobnie jak w ubiegłym roku. Caritas Polska prowadzi akcję: PACZKA DLA UKRAINY. Przygotowane przez Caritas kartony już zostały dostarczone do naszej parafii. Zainteresowanych taką formą pomocy Ukrainie prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 38-41.

Z naszej wspólnoty parafialnej przeszli do wieczności śp. Stanisław Szczerba z Kipsznej oraz Jolanta Famuła z ul. Rynek, której pogrzeb będzie dziś o godzinie 14.00. Zmarłych parafianin polecajmy Bożemu Miłosierdziu.