OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Jana Bosko, w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek wspomnienie św. Błażeja.

W czasie dwutygodniowych ferii zimowych, począwszy od poniedziałku Msze św. będą w naszym sanktuarium o g. 7:00 i 17:00, a w piątki o również o g. 15:00. Nie będzie Mszy św. o g. 6:30.

Spotkanie członków Caritas i Szkolnych Kół Caritas odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Msza św. w intencji Jubilatów 50-lecia i 60-lecia Pożycia Małżeńskiego z int. Burmistrza i Samorządu Gminy Ciężkowice będzie sprawowana w naszym Sanktua-rium we wtorek. o g. 14.00.
Spowiedź przed świętem Matki Bożej Gromnicznej i I piątkiem będzie w środę o godz. 16:00.
Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego przypada w czwartek. Msze Święte: 7.00, 9:00, 10:30, 17:00. W Kipsznej o godzinie 8:00. Na każ-dej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, a składka będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe.

Msze Święte w I piątek: 7:00, 15:00 i 17:00. W Kipsznej o 16:00. Na Mszę Świę-tą o godzinie 17:00 zapraszamy młodzież klas siódmych wraz z rodzicami. Również w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi o godz. 14:00.

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i ich rodziców będą sprawowane w I sobotę o g. 7:00.
Msza św. w intencji Róży Kobiet św. Agaty będzie sprawowana w przyszłą nie-dzielę o g. 7:00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo stanowe dla kobiet. Składka w przyszłą niedzielę będzie na cele diecezjalne.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofia-rę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 22-24a, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii odbędzie się w sobotę 18 lutego br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 6.
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli” między innymi ważny dodatek za-wierający fakty świadczące o zdecydowanej walce św. Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów.