Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Zwykła – 22.01.2023 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, w sobotę św. Tomasza z Akwinu.

Dziewiąta rocznica święceń biskupich biskupa Stanisława Salaterskiego przypada w środę. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce przypada w czwartek.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 16-21, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” między innymi o wolontariuszce misyjnej Helenie Kmieć – kandydatce na ołtarze, która została zamordowana w Boliwii w 2017 r., a w tygodniku „Niedziela”: Jak przekazywać wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę?

Z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp. Tomasz Ryniewicz z ul. Krótkiej, Stanisław Brach z Ostruszy i Józefa Oleksy z Bogoniowic, której pogrzeb będzie we wtorek o g. 14.00 Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.