Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła – 15.01.2023 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Antoniego, opata, w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w sobotę św. Agnieszki.

Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce przypada we wtorek, a w środę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dzień Babci przypada w sobotę, a Dzień Dziadka w przyszłą niedzielę Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 będzie ubogacał nasza liturgię Zespół Regionalny „Podegrodzcy Chłopcy” z Podegrodzia. Po Mszach św. wykonają kilka tradycyjnych kolęd i pastorałek. Można będzie nabyć ich płyty.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z Bogoniowic za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Bogoniowic nr 11-15a, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia, a Franciszek Kucharczak opisuje, jak umierali papieże.

Z naszej wspólnoty do wieczności przeszła śp. Zofia Wójcik z Kąśnej Dolnej. Pogrzeb we wtorek o 14:00. Zmarła parafiankę polecamy Bożemu Miłosierdziu.