OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022 r.

Spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o g. 12.00 na plebanii. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i Szkolnym Kołom Caritas z ZSOiZ i Szkół Podstawowych za pomoc w przygotowaniu wigilii i zbiórkę darów dla potrzebujących.

Spowiedź adwentowa będzie w naszej parafii w piątek od g. 8.30 -17.00, w Kipsznej o g. 14.00. Przerwy w spowiedzi: 10.00-10.30, 12.00-14.00; 15.30-16.00. Dzień spowiedzi to czas szczególnej łaski, to czas spotkania z Jezusem przebaczającym. Dołóżmy starań, aby pojednać się z Bogiem i z czystym sercem zasiąść do wigilijnego stołu.

Wigilia Bożego Narodzenia przypada w sobotę. Msze św. w wigilię będą sprawowane o g. 6:30 i 7:00. Pasterka w tym dniu w Kipsznej i Ostruszy o g. 22.00, a w naszym Sanktuarium o g. 24.00. W czasie Pasterki będzie składka na Fundusz Obrony Życia.

Uroczystość Bożego Narodzenia będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, a w Kipsznej i Ostruszy o godz. 8:00. W Uroczystość Bożego Narodzenia ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków duszpasterskich.

Rozesłanie kolędników misyjnych będzie w drugim dniu Świąt na Mszy św. o g. 10.30. Na Mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież w strojach kolędniczych. Zapraszamy opiekunów grup kolędniczych do kancelarii po odbiór identyfikatora i pamiątek kolędowych oraz ustalenia rejonu, do którego pójdzie dana grupa kolędnicza. Prosimy, aby kolędników przyjąć w domu i wysłuchać przygotowanego przez nich przesłania misyjnego.

Wizytę duszpasterską kapłanów zwaną „kolędą” rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia. Będzie ona miała charakter liturgiczny i duszpasterski – z modlitwą, błogosławieństwem kapłana i rozmową na temat wiary oraz życia religijnego w rodzinie. Niech na stole będzie krzyż, woda święcona i kropidło. Będziemy wdzięczni za przywiezienie i odwiezienie kapłanów, a także jeśli to możliwe o przewóz z domu do domu, tam gdzie są duże odległości między domami. Szczegółowy program kolędy jest wywieszony w gablocie oraz zamieszczony na stronie internetowej Parafii.

Dziękujemy rodzinom z ulic Zakole, Zdrowej i Źródlanej.za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ulicy 3-go Maja nr 7-21. Sprzątanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bardzo przydatny dodatek – „Modlitwa przed wieczerza wigilijną”.