I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Chrystusaczas nawrócenia do którego nawoływał Jan Chrzciciel: „Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Czuwajmy więc i prośmy Boga, abyśmy dzięki Jego łasce mogli dobrze przygotować się na spotkanie z Nim już teraz, w Eucharystii, i w każdej kolejnej chwili naszego życia.

13. rocznica święceń biskupich Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego przypada w poniedziałek

Spowiedź przed odpustem parafialnym ku czci św. Andrzeja Apostoła będzie w poniedziałek i wtorek od g. 16.00 – 17:30.

Na pierwsze roraty zapraszamy w poniedziałek o g. 17:00. Roraty w dni powszednie Adwentu będą: od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w soboty o godz. 7:00. Na roraty przychodzimy z lampionami. Dzieci uczestniczące w roratach codziennie otrzymają obrazek na planszę.

Msza św. z udziałem członków Caritas i Szkolnego Koła Caritas będzie sprawowana w poniedziałek o g.17.00. Po Mszy św. wspólne spotkanie.

Uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii Św. Andrzeja Apostoła będziemy przeżywać w środę. Msze św. będą sprawowane o g. 7:00, 9;00, 10:30, 12:00, 17:00. Sumie odpustowej o g. 17:00 będzie przewodniczył ks. Sylwester Brzeźny – dyrektor Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach. On też będzie w tym dniu głosił kazania. Przypominamy, że obowiązkiem każdego parafianina jest obecność w tym dniu na Mszy św. Składka odpustowa będzie przeznaczona na budujące się kościoły w Diecezji.

W tym dniu, po Mszach św. będzie można nabyć cukierki odpustowe u Młodzieży z KSMu.

Roraty i nabożeństwo w intencji powołań będą w I czwartek o 17:00.

Msze św. w I piątek o g. 6.30, 7:00, 15:00, 17:00, Msza św. w Kipsznej o g. 16:00. Ponadto w tym dniu będzie adoracja i spowiedź o g. 14:00.

Wszystkich parafian, a zwłaszcza młodzież klas siódmych i ósmych zapraszamy wraz z rodzicami na roraty i adorację prowadzoną przez zespół Fidelium w I piątek o g.18.00. Szczegóły na plakacie.

Roraty i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w I sobotę o g. 7:00.

Msza św. w int. 3 Róży kobiet św. Agnieszki w przyszłą niedzielę o g. 7:00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Można już nabywać opłatki wigilijne. Mieszkańcy Ciężkowic i Kąśnej nabywają opłatki u siostry Barbary, a mieszkańcy pozostałych miejscowości u organisty W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po Mszy Św. członkowie Caritas i młodzież będą rozprowadzać wigilijne świece.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnymy jako dodatek: jubileuszowy kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami świętych.

Dziękujemy rodzinom z ul. Widokowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ulic Wodospadowej i Widok.