XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022 r.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, we wtorek św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, w czwartek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników

Dzisiaj po Mszach Świętych o 10.30 i 12.00 w naszej sali teatralnej odbędzie się spektakl patriotyczny w wykonaniu młodzieży z ZSOIZ.

Nowenna do św. Andrzeja przed uroczystością odpustową, którą będziemy przeżywać w dniu 30 listopada, rozpocznie się w poniedziałek. Na nowennę zapraszamy codziennie przed Mszą św. wieczorną.

Msza Święta w intencji chórzystów będzie we wtorek o g. 17.00.

Nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” rozpocznie się w przyszłą – I niedzielę Adwentu.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 10.30 będzie przyjęcie chłopców z naszej parafii do grona aspirantów.

Można już nabywać opłatki wigilijne. Mieszkańcy Ciężkowic i Kąśnej nabywają opłatki u siostry Barbary, a mieszkańcy pozostałych miejscowości u organisty Tomasza Tabaszewskiego. Składając ofiarę za opłatki doceńmy ich gorliwą służbę w naszym Sanktuarium.

Od przyszłej niedzieli młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie rozprowadzać wigilijne świece.

Dziękujemy rodzinom z ul. Warzywnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Widokowej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszła do wieczności śp.: Grażyna Iskierska z ul. Tysiąclecia. Zmarłą parafiankę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.