OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny, święto patronalne Ruchu Czystych Serc.

Msza św. z udziałem członków Akcji Katolickiej będzie sprawowana w poniedziałek o g. 17:00.

Spotkanie ewangelizacyjne i profilaktyczne dla uczniów klas ósmych odbędzie się w piątek w godzinach 9.00-14.00 na Arenie Jaskółka w Tarnowie. Hasłem spotkania są słowa: „Powstań i żyj – warto iść pod prąd”. W programie przewidziane są m.in.: Sakrament Pokuty, Adoracja, Komunia Święta, konferencja P. Agaty Rujner (autorki kanału „Prawie Morały”), świadectwa Wspólnoty św. Tymoteusza, animacje z wodzirejem.

Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” odbędzie się w sobotę w Tarnowie na Hali „Jaskółka”. Będzie to forma dnia skupienia, by pomodlić się o owoce posługi Parafialnych Rad Duszpasterskich, formować się do niej oraz doświadczyć wspólnoty Kościoła. Wyjazd z naszej parafii o g. 7.45.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego przypada w przyszłą niedzielę. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Ubogich na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła są położone torby charytatywne, które można zabrać do domu i wypełnić artykułami spożywczymi oraz chemicznymi, a następnie wypełnione złożyć przy figurze św. Antoniego, aby członkowie Caritas mogli je zanieść najbiedniejszym.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie.

Dziękujemy rodzinom z ul. Tysiąclecia za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Warzywnej.